Trending Stories
The Latest
Ένα ξεχωριστό και ευχάριστο γεύμα!!
Την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2024 οι ωφελούμενοι του Κ.Δ.Η.Φ. Α.μεΑ. ”ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ” με τους εκπαιδευτές, τους βρέθηκαν σε γνωστή ταβέρνα στο Αγρίνιο, προκειμένου να ...
ανακοινώσεις
ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΛΙΜΝΗ ΔΟΞΑ!!
Την Παρασκευή 14-6-2024 πραγματοποιήθηκε η μακρινή εκδρομή του Συλλόγου Α.μεΑ.-Γονέων και Φίλων ΄΄ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ΄΄ στα μαγευτικά τοπία της Ορεινής Κορινθίας. Ωφελούμενοι, γονείς και φίλοι ...
ανακοινώσεις
Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Δομή μας
Την Δευτέρα 10/6/2024 μας επισκέφτηκαν στο Κέντρο μας σπουδαστές του τμήματος «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων» της ΣΑΕΚ Αγρινίου, μαζί με την εκπαιδεύτρια τους κ. Χριστοδούλου ...
ανακοινώσεις
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΩΝ ΧΟΡΕΥΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΗΣ ΄΄ΗΛΙΑΧΤΙΔΑΣ΄΄!!
Την Τετάρτη 5/6/2024 και ώρα 19:30 πραγματοποιήθηκε στον κινηματογράφο« Ελληνίς» η τελετή λήξης των χορευτικών τμημάτων του Δήμου Αγρινίου. Για άλλη μία χρονιά ...
Προγραμματα
5 Ιουνίου-Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 5 Ιουνίου μιλήσαμε σήμερα με τους ωφελουμένους για το πόσο σημαντική είναι ...
Η Σ.Α.Ε.Κ. Αγρινίου επισκέφτηκε τη Δομή μας
Την Τρίτη 28/05/2024 μας επισκέφτηκαν στη Δομή οι σπουδαστές του τμήματος: ΄΄ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ-ΓΕΝΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ΄΄ της Σ.Α.Ε.Κ. Αγρινίου, συνοδευόμενοι από τις εκπαιδεύτριες τους κ. ...
ανακοινώσεις
Επίσκεψη στη Δομή από τον κ. Βαρδακαστάνη Ιωάννη, Πρόεδρο της Εθνικής Συνομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρία (Ε.Σ.Α.μεΑ.)
Την Παρασκευή 31 Μαίου 2024 μας επισκέφτηκε στο Κ.Δ.Η.Φ. Α.μεΑ. ”ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ”, επί της οδού Βαλτινού & Μεσολογγίου στο Αγρίνιο, ο Πρόεδρος της Εθνικής ...
Προγραμματα
Πολύχρονος Άνθιμε!!!
Ο αγαπημένος μας Άνθιμος είχε τα γενέθλια του και εννοείται ότι τα γιορτάσαμε όλοι μαζί!! Με πολλές ευχές από τα παιδιά και το ...
Προγραμματα
Άλλη μια όμορφη μέρα στην Ηλιαχτίδα μας!!!
Την Τρίτη 21 Μαίου, γιορτή των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης, είχαμε και εμείς την δική μας Κων/να που μας γλύκανε με τα υπέροχα ...
Προγραμματα
Διπλή γιορτή για τον Χριστόφορο μας!!
Την Παρασκευή 17/05 γιορτάσαμε, όπως ξέρουμε εμείς στην Ηλιαχτίδα, την γιορτή και τα γενέθλια του Χριστοφόρου μας!! Ο ίδιος χάρηκε πάρα πολύ και ...